EPDM/EVA BARİYER GLOBAR - Globe Yalıtım
16867
page,page-id-16867,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-4.8.1,vc_responsive
 

EPDM/EVA BARİYER GLOBAR

EPDM/EVA BARİYER GLOBAR

GLOBAR ağır bariyer, esnek, takviyesiz, elastik ve kütlece ağır olan ürün, bir bölgeden diğer bölgeye hava doğumlu ses iletimini bloklayarak durdurur. GLOBAR, ideal olarak gürültü kaynağına uygulanmalıdır veya gürültü kaynağı içinde kalacak şekilde muhafaza kabini şekilde kullanılmalıdır.

GLOBAR, siyah renkte ( antrasit) olarak üretilmekte olup, müşteri isteğine göre rulo veya plaka olarak temin edilebilir.

• Yüksek yoğunluğu nedeniyle Ağır bariyer çok güçlü bir ses izolasyon malzemesidir,

• GLOBAR yapısında kurşun gibi ağır metaller içermez,

• GLOBAR’ın içeriğinde aleve dayanıklı mineral dolgular vardır,

• GLOBAR’ın içeriğinde halojen malzemeler bulunmaz ve IMO A653 (CE Marin), ASTM E84, E162, E662, FMVSS 302 ve ASTM D5132, gibi standartlarda test edilmiştir,

• GLOBAR, titreşim enerjisini ısı enerjisine çevirerek bir çok fayda sağlar; birbirine bitişik yüzeylerdeki titreşim iletimini düşürür, uygulama yapıldığı bölgedeki metallerin çalışma ömrünü uzatır, yüksek ağırlıkta olması nedeniyle daha ince metal kullanılmasına neden olur,

Ağır Bariyer, otomotivde ‘iç trim’ izolasyon malzemesi olarak, taban halısının altında, çamurluk iç kaplaması, motor izolasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Yapı İnşaat sektöründe GLOBAR, tampon malzemesi olarak kullanılarak, duvardan gelen titreşim enerjisini sönümler. Ayrıca duvardan yayılan gürültüleride düşürür. Yapıda kullanılan bir malzemeye eğer mekanik bir enerji uygulanırsa ( kinetik enerji olarak da bilinir) bu enerji rezonans oluşturarak, istenmeyen bir ses (gürültü) oluşur, Yüksek yoğunluğu nedeniyle Ağır bariyer tüm bu kinetik enerjiyi yutumlar.

• Yapıda, iki alçıpan arasında sandviç olarak kullanıldığında, duvarın ses izolasyon kapasitesini arttırarak duyulabilir alanda titreşim frekansını düşürür.

Otomotiv sektöründe hafif ticari araçtan ağır ticari araç’a kadar uzunan tüm araçlarda ve ticari binalarda ve rezidantlarda çok yoğun olarak Ağır Bariyer kullanılmaktadır.

Daha fazlasına sahip olmak için lütfen bizimle iletişim kurun